strona główna | intranet | moje konto


7. PROGRAM RAMOWYSTRONA GŁÓWNA
Konkursy
OSTATNIE KONKURSY w 7PR
Ostatnie konkursy w 7PR, ogłoszone na początku lipca 2012r. zamykają się na przełomie roku 2012/2013. Najdłużej (do jesieni 2013r) otwarte będą niektóre konkursy Programu Szczegółowego PEOPLE i IDEAS. Dokumenty:
dla poszczególnych zaproszeń do składania wniosków w 7PR znajdują się na indywidualnych stronach każdego konkursu, na które wchodzi ze strony Participant Portal, po kliknięciu jego identyfikatora. Na jego stronach znajdują się także wyjaśnienia potrzebne przy składaniu projektów.
Należy zapoznać się z następującymi dokumentami zawartymi w Information Package
  • Call Fiche - ogłoszenie konkursu opisujące jego specyfikę
  • Work Programme (Program Pracy): opis celów, zasad i budżetu priorytetu, tematów
  • Guide for Applicants (Przewodnik dla wnioskodawców): składa się z części ogólnej, szczegółowych informacji dla danego konkursu, części dot. etyki; zawiera formularze
  • dołączone dodatkowe instrukcje lub informacje
Składanie wniosku:
  • Projekty o dofinansowanie ze środków 7PR przesyła się do KE wyłącznie drogą elektroniczną (on-line) za pomocą systemu EPS - Electronic Proposal Submission dostępnego na Participant Portal, na dole strony każdego konkursu. Wnioski przyjmowane są do dnia zamknięcia danego konkursu, do godz.17 (czasu Brukselskiego). Wysłanie wniosku poprzez EPS wymaga wcześniejszego zalogowania się i uzyskania dostępu. W związku z tym EPS najpierw przekierowuje na ECAS (European Commission Authentication Service). Należy wcześniej zalogować się do systemu ECAS, gdyż czasami trzeba oczekiwać kilka dni na otrzymanie haseł.
  • Osoby, które już posiadają swoje konta w ECAS korzystają z tych samych haseł i identyfikatora we wszystkich sekcjach Participant Portal, np. przy składaniu wniosków do innych konkursów 7PR, negocjacji i raportowania projektu.
  • Wnioski składają się z części administracyjnej (part A - elektroniczne formularze do wypełnienia), części merytorycznej (Part B - osobny plik w formacie PDF) oraz specyficznych części dla danego konkursu. Przy składaniu wniosku jesteśmy między innymi proszeni o podanie numeru identyfikacyjnego instytucji PIC (Participant Identification Code).
  • W serwisie można zamieszczać kolejne wersje wniosku, przy czym wysłanie wniosku do KE następuje po naciśnięciu przycisku SUBMIT (wtedy otrzymujemy potwierdzenie z systemu o otrzymaniu wniosku).
  • Nie należy czekać do ostatniej chwili z wysłaniem wniosku, ponieważ tuż przed ostatecznym terminem czas oczekiwania może się wydłużyć ze względu na dużą liczbę wniosków. Zdarza się niestety, że w takiej sytuacji nasz projekt nie zostanie zapisany w systemie, który jest zamykany z wybiciem godziny "0".7PR: Konkursy w roku 2012 zawarte w Programach Pracy na rok 2012 7PR: Konkursy w roku 2011 zawarte w Programach Pracy na rok 2011 7PR: Konkursy w Programach Pracy na rok 2010 (konkursy zamknięte)

Kontakt .:. Warunki korzystania z serwisu
Wersja polska English Version